Prehodili smo dolgo pot in se razvili v podjetje s tradicijo, znanjem in zaupanjem več kot 12.000 zvestih slušateljev in partnerjev na področju izobraževanja in prevajanja.
Organizirali smo jezikovne tečaje za vodilna slovenska podjetja in izvedli pouk za več kot 150 vodstvenih delavcev in članov uprav, za dva slovenska veleposlanika v Moskvi ter za ruskega in makedonskega veleposlanika v Sloveniji.
Čeprav smo postali veliki, delamo z enako vnemo kot takrat, ko smo bili majhni.
Merilo, kriterij in ocena našega dela pa je zadovoljstvo strank, ki nas s povratnimi informacijami in konstruktivni predlogi spodbujajo k iskanju novih poti in vsebin.
Z odlokom predsednika Ruske federacije je bila lektorici specialistki na Filozofski fakulteti v Ljubljani Janji Urbas in profesorici Juliji Mesarič, direktorici Zavoda Vesela Ruščina, podeljena visoka državna nagrada RF, medalja Puškina, za pomemben prispevek k promociji in poučevanju ruskegа jezika ter ohranitvi in razvoju ruske kulture v tujini.
Medaljo je nagrajenkama v navzočnosti visokih gostov iz Ministrstva za vzgojo in izobraževanje, FF, Slavističnega društva Slovenije, Društva Slovenija Rusija in predstavnikov slovenskih podjetij 15. februarja 2013 izročil veleposlanik RF v Sloveniji, gospod Doku Zavgajev.
Lektorica specialistka Janja Urbas (1962) je v strokovni javnosti in poslovnem svetu prepoznavna kot profesorica ruščine, ki povezuje celotno vertikalo poučevanja jezika v slovenskem šolskem sistemu in na tečajih poslovne ruščine za odrasle.
Njeno temeljno delo je od leta 1989 poučevanje in razvijanje študijskih programov ruskega jezika na Filozofski fakulteti v Ljubljani.
Janja Urbas je avtorica prvega sodobnega učbenika ruskega jezika za Slovence v zadnjih tridesetih letih (Situacije, mnenja, vaje, 2005) in soavtorica številnih učnih načrtov za študij ruskega jezika na FF, učnega načrta za gimnazije in osnovne šole ter avtorica obseženega jezikovnega gradiva za poučevanje poslovne ruščine.
Leta 2009 je prejela priznanje Filozofske fakultete, ker je s svojim pedagoškim in strokovnim prispevkom pripomogla k dvigu kakovosti praktičnega poučevanja ruščine na Katedri za ruski jezik ter k večji prepoznavnosti ruščine v srednjih in drugih šolah.
Leta 1991 se je ob prenovi srednješolskih programov zavzela za vrnitev ruščine v slovenske gimnazije in je v veliki meri zaslužna za to, da se danes ruščina poučuje v 15 gimnazijah in 4 osnovnih šolah. Kot predsednica sekcije učiteljev ruščine od 2007 povezuje delo srednješolskih učiteljev v gimnazijah in osnovnih šolah. V okviru delovanja sekcije skrbi za izobraževanje in vsakoletno študijsko izpopolnjevanje učiteljev ruščine, za dijake gimnazij pa organizira Državno tekmovanje v znanju ruščine, ki je iz leta v leto bolj obiskano in odmevno. 6 zmagovalcev v dveh nominacijah vsako leto prejme bogato nagrado v obliki potovanja v Rusijo.
Profesor Urbas je ustanoviteljica prve šole poslovne ruščine v Sloveniji (Bartus d.o.o.).Z razvojem lastne komparativne metode poučevanja, kreativnimi programi in inovativnim pristopom k poučevanju menedžerjev je šola močno prispevala k popularizaciji in učinkovitosti učenja ruščine v slovenskih podjetjih.
Janja Urbas je članica mednarodnega združenja učiteljev ruščine (Мапрял) in aktivno sodeluje s številnimi znanstvenimi in kulturnimi ustanovami v Sloveniji in Rusiji (Inštitutom ruskega jezika A.S. Puškina v Moskvi, založbo Zlatoust v Peterburgu, Ruskim centrom znanosti in kulture v Ljubljani, Veleposlaništvom RF v Sloveniji, Skladom za promocijo ruščine pri Društvu Slovenija Rusija) kot gostujoči predavatelj pa tudi s filozofskimi fakultetami v Beogradu, Sarajevu in Novem Sadu.